در این مقاله، انجام تحلیل آماری با SPSS آموزش داده می شود.

شرکت IBM یک شرکت تولید کننده مادر در زمینه نرم افزارها و فناوری‌هایی است که برای تحلیل داده‌ها، گزارش نویسی و مدل سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این شرکت در ایلینویز شیکاگو در کشور ایالات متحده آمریکا واقع شده است. برنامه آماری SPSS یکی از تولیدات این شرکت است.

انجام تحلیل آماری با SPSS

در مورد تاریخ اختراع این نرم افزار باید گفت که اولین زمان اختراع به سال ۱۹۶۸ بر می‌گردد، یعنی زمانی که سه مرد جوان به نام های نورمن اچ. نای، سی. هالای هیول و دیل اپ. بنت با زمینه حرفه‌ای متمایز یک سیستم نرم افزاری را با این ایده توسعه دادند که بتوانند به کمک آن‌ها، داده های خام را به اطلاعات لازم برای تصمیم گیری تبدیل کنند.

آموزش تحلیل آماری با نرم افزار SPSS

موسسه آماری کوکرانا در نظر دارد با استفاده از تیم تخصصی آماری خود، مباحث پرکاربرد در نرم افزار SPSS را به زبانی ساده و قابل فهم برای متقاضیان گرامی آموزش دهد. از این رو برخی مطالب قرار داده شده در سایت جهت آموزش این نرم افزار به قرار زیر است :

 1. آموزش نحوه ورود و مدیریت داده‌ها در نرم افزار SPSS
 2. آموزش Select Case (انتخاب بخشی از داده‌ها) در نرم افزار SPSS
 3. آموزش کدگذاری مجدد داده‌ها در نرم افزار اس پی اس اس.
 4. آموزش آزمون های همبستگی در نرم افزار اس پی اس اس
 5. آموزش تحلیل رگرسیون خطی، شبه خطی و غیر خطی
 6. آموزش خوشه بندی و دسته بندی در SPSS
 7. آموزش آزمون های پارامتری و ناپارامتری

هزینه انجام تحلیل آماری با نرم افزار SPSS

عوامل زیادی در تعیین هزینه تحلیل آماری با نرم افزار SPSS تاثیر دارد که تعداد فرضیات و آزمون های آماری خواسته شده از مهمترین آن‌ها هستند. موسسه آماری کوکرانا برای آگاهی دانشجویان از هزینه تحلیل آماری با انواع نرم افزارهای آماری حدود قیمت را برای انجام فصل چهارم پایان نامه ارشد مشخص نمونه است. برای مشاهده حدود قیمت انجام تحلیل آماری اینجا کلیک کنید.

قبول سفارش انجام تحلیل آماری با SPSS

 1. بر اساس فرضیات و آزمون آماری خواسته شده جهت انجام تحلیل آماری در SPSS، مقاله مرجع معرفی می کنیم.
 2. قبل از دفاع برای رفع ابهامات دانشجو ویدیو آموزشی ضبط شده و خط به خط فایل توضیح داده می شود.
 3. تمامی اصلاحات قبل و بعد از دفاع به صورت رایگان انجام می شود.

نمونه کار تحلیل آماری با نرم افزار SPSS

موسسه آماری کوکرانا برای آگاهی متقاضیان از نحوه انجام تحلیل آماری توسط متخصصین آماری کوکرانا چند مورد نمونه کار را برای مشاهده قرار داده است. برای دانلود کافیست بر روی لینک فایل مورد نظر کلیک کنید.

 1. نمونه پروژه انجام شده با نرم افزار SPSS : (جداول و نمودارهای توصیفی، جداول شاخص‌های توصیفی متغیرهای تحقیق، آزمون همبستگی پیرسون و اسپیرمن، آزمون تی تک نمونه ای، آزمون فریدمن).
 2. نمونه فایل انجام شده با نرم افزار اس پی اس پی : (جداول و نمودارهای توصیفی، جداول شاخص‌های توصیفی متغیرهای تحقیق، آزمون همبستگی پیرسون، آزمون کولموگروف اسمیرنوف برای بررسی نرمال بودن داده ها، رگرسیون ساده، رگرسیون خطی چندگانه و رگرسیون گام به گام).